ŽIVLJENJE, KI GA VEČ NI (EPILOG)

Srce je žalostno in duša trpi, a razum mi pravi, da si ti težki občutki zaslužijo, da jih prelijem na ekran in vtisnem v večnost. V spomin Njemu, čigar zemeljsko življenje je minilo, in v razmislek vsem nam, ki še nismo stopili pred nebeška vrata. Najini duši sta se spoznali skoraj desetletje nazaj, vedoč, da … Nadaljuj z branjem ŽIVLJENJE, KI GA VEČ NI (EPILOG)

DRUŽINE Z VEČ PROBLEMI

„Vse srečne družine so si podobne, vsaka nesrečna pa je nesrečna po svoje.“ (Tolstoj, 1966, str. 9.) Družina, naj si bo biološka ali rejniška, jedrna, razširjena, enostarševska ali reorganizirana, je prav gotovo ena od najpomembnejših oblik vsakdanjega življenja ljudi, saj je primarna družbena skupina in družbena institucija. Od drugih oblik vsakdanjega življenja jo razlikujeta predvsem dva … Nadaljuj z branjem DRUŽINE Z VEČ PROBLEMI

TOTALNA APATIJA: obisk psihiatrične bolnišnice (II. del)

Samomor … edina bilka odrešenja, katere se je moj prijatelj goreče oklepal. ''Kaj mi sploh še ostane?'' je verjetno vprašanje, katerega si na žalost zgolj retorično zastavlja. Ker nanj v resnici sploh ne išče odgovora. Ujet v rutini svojega življenja ne vidi izhoda iz podganje dirke, v kateri še zdaleč ni osamljen. V njej zgolj … Nadaljuj z branjem TOTALNA APATIJA: obisk psihiatrične bolnišnice (II. del)

TOTALNA APATIJA: obisk psihiatrične bolnišnice (I. del)

V času, ko si vse pogosteje zastavljam vprašanje ''Kdo je tu nor?'', me je naključje, če vanje verjameš, zaneslo na obisk med diagnosticirano »nore«. V goste nisem prišla prvič, sigurno ne tudi zadnjič, kapacitete kakopak morajo biti zasedene, da posel ne propade, to kot samostojna podjetnica dobro vem. Pravljično simpatična okolica bistveno manj pravljične … Nadaljuj z branjem TOTALNA APATIJA: obisk psihiatrične bolnišnice (I. del)

Izpoved moje prostovoljske duše

Kaj je smisel življenja? Predvidevam, da to vprašanje muči mnoge v današnji t. i. organski družbi. Zakaj organski? Z delitvijo dela in razvijajočo se tehnologijo je v družbi nastajala vedno višja segregacija in kot posledica le-te so se tudi naše socialne vezi močno oslabile. Vendar zakaj poimenovanje ''organska'', kaj naj bi ta beseda točno predstavljala? … Nadaljuj z branjem Izpoved moje prostovoljske duše

PRESTOP s polno paro naprej, višje in dlje!

Kmalu bomo upihnili 3. svečko in predpostavlja se, da smo se v teh letih delovanja obilo novega naučili, nepričakovanega izkusili, zanimivega doživeli in v končni fazi vse skupaj tudi preživeli. Predvsem slednje je za nas zelo pomembno. Opustili bomo preživete vzorce delovanja, ki niso več funkcionalni, optimizirali bomo naše delovanje, ciljali bomo višje in dlje. Fazo iniciacije … Nadaljuj z branjem PRESTOP s polno paro naprej, višje in dlje!

Društvo Prestop = Naj prostovoljski projekt 2012

Andreja Lamut iz Društva Prestop nam je odgovorila na nekaj vprašanj v zvezi s prejetjem priznanja. Kaj vam pomeni prejetje letošnjega priznanja? Prejetje letošnjega priznanja za kolektivno delo in naziv Naj prostovoljski projekt nam pomeni potrditev, da delamo dobro in koristno. V Društvu Prestop smo priznanja izredno veseli. Prav tako smo dobili dodatno motivacijo, da … Nadaljuj z branjem Društvo Prestop = Naj prostovoljski projekt 2012